Parodontiit, parodontia ja laserravi

Praktiliselt igal teisel eestlasel on probleeme igemetega. Parodontiit võib esineda erinevalt vastavalt selle astmele, alata võib banaalsest igemete veritsemisest. Selles staadiumis võib veel protsessi mõjutada. Haigus pole kahjustanud parodontaalset sidet, mis ümbritseb hammast.  Teda seob kõrval paikneva hambaga nii, et närimiskoormus oleks ühtlaselt jaotatud terve hammaste rea ulatuses ning ei esineks ülekoormust parodonti kudedes.

Mis on parodontiit?

Parodontiiti nimetatakse sageli igemehaiguseks ja see on väga levinud seisund, mille korral igemed ja sügavamad periodontaalsed struktuurid muutuvad põletikuliseks. See igemepõletik, mis tavaliselt väljendub hammaste harjamise ajal punetuse, turse ja verejooksuna, on keha reageering teatud bakteritele, millel on lubatud hammastele koguneda. Ehkki see on osa keha kaitsesüsteemist, võib see põletikuline reaktsioon lõpuks põhjustada tõsiseid kahjustusi. Kontrollimata jätmise korral võib põletik levida igemetes allapoole mööda hammaste juuri põhjustades periodontaalse sideme ja toetava luu hävimist. Lõppkokkuvõttes viib see hammaste lõtvumiseni ja potentsiaalse kadumiseni.

Miks on oluline parodontiidi õigeaegne ravi?

Kui parodontiiti ei hakka õigeaegselt ravima, siis parodontiidi side laguneb ning tekib parodontaalne tasku, kuhu koguneb hambakatt ning hambakivi ja stimuleerib protsessi edasist arengut. Parodontaalsed koed (hammast ümbritsevad igemed ning luu) lagunevad ning hammas hakkab liikuma, kaotab luutoe lõuas. Selles etapis võib märgata ka hammaste asendi muutust ja vahemike teket.

Kui hambad on hakanud juba liikuma, on muutnud oma asetust või igemetest välja tulnud, siis paraku ei ole võimalik neid enam päästa ning kuuluvad eemaldamisele. Aastaid tagasi oli sellises etapis patsientidele ainukeseks lahenduseks plaatprotees. Tänapäeval saame aga pakkuda ainulaadsed ravi „Hambad ööpäevaga“, millest saate lugeda rohkem siit.

Parodontiidi ravi kompleksse laserravi abil

Parodontiiti profülaktikaks on igemete laserravi. Laseriga eemaldab arst patoloogiliselt muutunud kudesid. Samuti tapab laserkiirgus patoloogilist mikrofloorat desinfitseerides seeläbi parodontaalset kudet kahjulikest bakteritest. Igemete seisund stabiliseerub ning koed paranevad. Laserravi aitab stabiliseeruda olukorda ning pikendada hammaste eluiga. Seda protseduuri nimetatakse laserkürretaažiks.

Pärast laserravi kujuneb fotokoagulaarne kile, mis toimib bioloogilise tõkkena ja takistab bakterite sisse tungimist ning soodustab parodontaalsete taskute sulgemist.

NB! Enne protseduuri on vaja teostada hammaste soodapesu, et puhastada hambakatt ja hambakivi.

Kui kaua kestab parodontiidi ravi?

Oluline on teada, et ravi tehakse kuurina vähemalt kolm korda kahe nädalase vahega, muidu ei ole võimalik saavutada õiget tulemust. Kuuri soovitame korrata iga poole aasta tagant või tihedamini vastavalt arsti soovitustele

Igas konkreetses juhtumis koostatakse individuaalne raviplaan, mille täitmine võib võtta 1 kuni 5 visiiti ja tulemust on juba näha pärast esimest seanssi.

Broneeri aeg konsultatsioonile!