Parodontiit, parodontia ja laserravi

Eestis on praktiliselt igal teisel inimesel haiged igemed. Parodontiit võib esineda erinevalt vastavalt selle astmele, alata võib banaalsest igemete veritsemisest. Selles staadiumis võib veel protsessi mõjutada – haigus pole kahjustanud parodontaalset sidet, mis ümbritseb hammast ning seob teda kõrvalpaikneva hambaga nii, et närimiskoormus oleks ühtlaselt jaotatud terve hammaste rea ulatuses ning ei esineks ülekoormust parodonti kudedes.

Kui parodontiiti ei hakka õigeaegselt ravima, siis parodontiidi side laguneb ning tekib parodontaalne tasku, kuhu koguneb hambakatt ning hambakivi ja stimuleerib protsessi edasist arengut. Parodontaalsed koed (hammast ümbritsevad igemed ning luu) lagunevad ning hammas hakkab liikuma, kaotab luutoe lõuas. Selles etapis võib märgata ka hammaste asendi muutust ja vahemike teket.

Parodontiit on ravitav kompleksse laserravi abil

Väga suur hulk patsiente sellises etapis saavad šokeerivaid soovitusi – eemaldada hambaid ja paigaldada plaatproteesid. Kaasaaegsed tehnoloogiad võimaldavad läbi viia tulemuslikku ravi sellistel juhtudel. Kasutades kaasaaegset kompleksset parodontiidi laserravi, on võimalik tugevdada ka väga liikuvaid hambaid ning vältida protsessi arengut.

Kõige tähtsam protseduur igemete ravi puhul on laserkürretaaž, mille käigus eemaldatakse hambakivi ja hambakatt parodontaaltaskutest, parodontaalne kude desinfitseeritakse  kahjulikest bakteritest. Pärast laserravi kujuneb fotokoagulaarne kile, mis toimib bioloogilise tõkkena ja takistab bakterite sisse tungimist ning soodustab parodontaalsete taskute sulgemist.

Igas konkreetses juhtumis koostatakse individuaalne raviplaan, mille täitmine võib võtta 1 kuni 5 visiiti ja tulemust on juba näha pärast esimest seanssi.

Laserid on laialdaselt kasutuses ka hambaravis. Laserseadmetega on võimalik läbi viia väga suurt täpsust nõudvaid protseduure ja ravi, näiteks juurekanalite puhastust, hammaste valgendamist, igemeravi jpm.

Lisaks hammaste ja igemete olukorra parandamisele on laseritest abi ka herpesestomatiidi, alveoliidi  ja perikoronariidi ravis.

Laserravi abil on võimalik teostada ka keelekida või huule frenuloplastikat.

Broneeri aeg konsultatsioonile!