Soodapesu, hambakivi eemaldus ja poleerimine – olulised protseduurid hammastega seotud probleemide ennetamiseks

Et teie hambad püsiksid kauem terved ja kaunid, on oluline on suuremaid hammastega seotud probleeme vältida juba enne nende tekkimist. Selles on tõhusad abimehed Airflow protseduur e. soodapesu, poleerimine ning hambakivi eemaldus.

Airflow soodapesu

Airflow protseduur ehk hammaste pärlvalgendus (tuntud ka kui soodapesu) on valutu protseduur, mille käigus eemaldatakse sooda, vee ja õhu joaga hammastelt plekid ja katt.

Eemaldatakse kohvi-, tee- ja suitsetamisekatt hambaemaili kahjustamata. Hambad näevad välja valgemad. Elu jooksul on meie hambad erinevate värviainete mõju all. Selle tulemuseks on hammaste tumedamaks muutumine. Pehme hambakatt, mis jääb pikemaks ajaks hamba peale, mineraliseerub ning muutub hambakiviks, mis omaette surub igeme peale ning tekivad vajumid, parodontaalsed taskud, ebameeldiv lõhn, millest ei ole võimalik lahti saada närimiskummi või teiste loputusvahendite abil. Hambaemail nõrgeneb ja saab alguse kaariese teke.

Vanasti kasutati hambakivi eemaldamiseks käsiinstrumente – erinevate pikkusega haake ja protseduur oli väga valus. Tänu Air flow süsteemi leiutamisele on hambakatu eemaldamise protseduur  nüüd absoluutselt valutu protsess.

Kliinilised uuringud on tõestanud, et antud meetod hambakivi eemaldamiseks pehmelt ja kõvalt koelt on efektiivne ja ohutu. Meetodi eelised on ilmselged. Hambad puhastatakse veega ja pulbriga suure rõhu all, puhastades hambapinda puudutamata ja emaili kahjustamata. Fluorlakiga võib hambaid katta, et ennetada kaariese ja hambaaukude teket. Fluorlakki soovitame kasutada lastel alates 6. eluaastast.

Hambakivi eemaldus

Õigeaegne hambakivi eemaldamine on esmane igemepõletiku ennetusravi.

Hambakivi on sagedasti esinev probleem – koduse hambapesu käigus raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse koguneb hambakatt, mis aja jooksul mineraliseerub põhjustades halvimal juhul igemepõletikku ja luukoe hävinemist. Seetõttu on oluline hambakivi spetsialisti juures eemaldada.

Hambakivi tõttu hamba pinnal ja igemetaskutes hakkavad elama bakterid, mis võivad põhjustada igemepõletiku, mille tulemuseks on igemete veritsus, turse ja mädakolded. Bakterid hävitavad hambaalveoolis kinnituskudesi, mille tulemusena hammas hakkab oma sombus liikuma. Hambakivi ja hambakatu eemaldamine on esmaseks raviks igemepõletiku puhul, edasi saab vajadusel läbi viia igemete laserravi.

Igemepõletiku tagajärjed:

– Igemete veritsus
– Hamba liikuvus
– Igemete taandumine
– Krooniline parodontiit
– Hamba eemaldamine

Protseduuri viiakse soovi korral läbi koos tuimestusega.

 

Poleerimine

Abrasiivse pastaga poleerides saab hammastelt eemaldada plekid, mida igapäevase suuhoolduse käigus on keeruline eemaldada.

Broneeri aeg konsultatsioonile!