Soodapesu, hambakivi eemaldus ja poleerimine – olulised protseduurid hammastega seotud probleemide ennetamiseks

Et Sinu hambad püsiksid kauem terved ja kaunid, on oluline suuremaid hammastega seotud probleeme vältida juba enne nende tekkimist. Selles on tõhusad abimehed Air-flow protseduur (ka soodapesu ja pärlipesu), poleerimine ning hambakivi eemaldus.

Airflow soodapesu

Air-flow protseduur ehk hammaste pärlvalgendus (tuntud ka kui soodapesu ja pärlipesu) on valutu protseduur, mille käigus eemaldatakse sooda, vee ja õhu joaga hammastelt plekid ja katt.

Soodapesu protseduur ei kahjusta sinu hambaemaili ja tulemuseks on varasemast valgemad hambad.

Elu jooksul on meie hambad erinevate värviainete mõju all. Selle tulemuseks on hammaste tumedamaks muutumine. Pehme hambakatt, mis jääb pikemaks ajaks hamba peale, mineraliseerub ning muutub hambakiviks, mis omaette surub igeme peale ning tekivad vajumid, parodontaalsed taskud, ebameeldiv lõhn, millest ei ole võimalik lahti saada närimiskummi või teiste loputusvahendite abil. Hambaemail nõrgeneb ja saab alguse kaariese teke.

Airflow soodapesu on valutu

Vanasti kasutati hambakivi eemaldamiseks käsiinstrumente – erinevate pikkusega haake ja protseduur oli väga valus. Tänu Air-flow süsteemi leiutamisele on hambakatu eemaldamise protseduur nüüd absoluutselt valutu protsess.

Efektiivne ja ohutu meetod

Kliinilised uuringud on tõestanud, et hammaste soodapesu meetod hambakivi eemaldamiseks pehmelt ja kõvalt koelt on efektiivne ja ohutu. Meetodi eelised on ilmselged. Hambad puhastatakse veega ja pulbriga suure rõhu all, puhastades hambapinda puudutamata ja emaili kahjustamata.

Hambakivi eemaldus

Õigeaegne hambakivi eemaldamine on esmane igemepõletiku ennetusravi.

Kuidas tekib hambakivi?

Hambakivi on sagedasti esinev probleem – koduse hambapesu käigus raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse koguneb hambakatt, mis aja jooksul mineraliseerub põhjustades halvimal juhul igemepõletikku ja luukoe hävinemist. Seetõttu on oluline hambakivi spetsialisti juures eemaldada.

Hambakivi tõttu hamba pinnal ja igemetaskutes hakkavad elama bakterid, mis võivad põhjustada igemepõletikku, mille tulemuseks on igemete veritsus, turse ja mädakolded. Bakterid hävitavad hambaalveoolis kinnituskudesid, mille tulemusena hammas hakkab oma sombus liikuma. Hambakivi ja hambakatu eemaldamine on esmaseks raviks igemepõletiku puhul, edasi saab vajadusel läbi viia igemete laserravi.

Igemepõletiku tagajärjed:

> Igemete veritsus
> Hamba liikuvus
> Igemete taandumine
> Krooniline parodontiit
> Hamba eemaldamine

Kas hambakivi eemaldamine on valus?

Hambakivi eemaldamise protseduur viiakse soovi korral läbi koos tuimestusega.

Hammaste poleerimine

Hammaste poleerimine on hambaprotseduur, mida kasutatakse hammaste probleemide ennetamiseks. See muudab hambad valgemaks, plekituks ja sädelevaks. Lisaks parandab protseduur hammaste tervist ja nende esteetikat.

Abrasiivse pastaga poleerides saab hammastelt eemaldada plekid, mida igapäevase suuhoolduse käigus on keeruline eemaldada.

Üldjuhul poleerimine teostatakse ka soodapesu käigus.

Broneeri aeg konsultatsioonile!