Implantatsioon

Implantatsioon on kõige kaasaaegsem viis hammaste taastamiseks tänapäevases hambaravi praktikas. Kaasaegseid hambaimplantaate on edukalt kasutatud juba üle 30 aasta. See on parim saadaoleva praktika, mida kasutada asendushammaste toetamiseks. Ja mis veelgi parem – hambaimplantaadid võimaldavad neil uutel hammastel end loomulikult tunda, näha välja kui „päris“ ja vastavalt ka funktsioneerida.

See on kõige püsivam lahendus ühe või mitme hamba või koguni terve hambarea asendamiseks.

Hambaimplantaadi paigaldamise väljaõppe saanud ja kogenud hambaarsti puhul on hambaimplantaadi operatsioon hambaravis üks ohutumaid ja tulemusi parimalt ette prognoositavamaid protseduure.

Mis on hambaimplantaat?

Implantaat on titaanist kruvi, mis puuritakse luu sisse. Ta on titaanist valmistatud väike metallist justkui hammasratas, mis toimib loodusliku hambajuurena.

Hambaimplantaat, kui kunstlik hambajuur, sarnaneb kruvi kujule. Kui hambaimplantaat asetatakse sinu lõualuusse, kinnitub see sinu luuga ning luustub. Sellest saab tugev alus ühe või mitme kunsthamba, mida nimetatakse krooniks, toetamiseks.

Hambaimplantaadid on ainus hammaste taastamise võimalus, mis säilitab sinu loodusliku luu ja aitab pidurdada luu hävinemist.

Kuidas hambaimplantaate pannakse?

Hambaimplantaadi paigaldamiseks tehakse tuimestus ning seejärel teeb implantaadi kirurg väikese sisselõike igemesse kavandatud implantatsiooni piirkonda ja asetab hambaimplantaadi luukoesse.

Tihti on võimalik paigaldada implantaat kohe peale hamba eemaldamist ning samal visiidil paigaldada ka ajutine kroon. Sellisel juhul tehakse implantatsioon ja proteesimine ühe hambaravi visiidi ajal. Paigaldatakse ajutine kroon, mis tuleb kuue kuu pärast püsikrooni vastu välja vahetada

Mõnedel juhtudel soovitakse aga oodata 3-6 kuud, kuni implantaat kasvab luuga kokku ja alles siis alustatakse proteesimisega. Vahepealseks ajaks valmistatakse patsiendile ajutised plastmassist proteesid.

Kui kaua kestab hambaimplantatsiooni protseduur?

Protseduur kestab vaid 30-60min.

Hoolimata sellest, mis põhjusel oled ühe või mitu hammast kaotanud, aitavad hambaimplantaadid Sul taaskord nautida naeratamist, söömist ja tavapärast elu.

Broneeri aeg konsultatsioonile!