Juureravi

Hambaaugud, -traumad või igemehaigused võivad põhjustada põletikku hamba juuretipus, mis tekitab hambale pöördumatuid kahjustusi. Tänapäeval on võimalik hoolika juureravi abil hammas päästa. Juureravi käigus avatakse juurekanal, puhastatakse ja desinfitseeritakse see ning sisestatakse puhastatud kanalisse täiteaine. Juureravi lõpus taastatakse hambakroon.

Juhul, kui kaarise protsess on jõudnud pulpiidini (hambanärvini), tekib juureravi vajadus: niinimetatud hambanärvi eemaldamine koos juurekanalite puhastamisega ja täitmisega. Siin  põhiliseks edufaktoriks, mis mõjutab tulevikku, on  korralik kanali täitmine. Vanasti hamba närvipõletiku (pilpiidi) raviks kasutati arseeni: see  jäeti mitmeks päevaks närvi peale, siis eemaldati närvi jäägid ja täideti juurekanalid. Praegusel ajal on võimalik ravi ühe külastusega: efektiivne tuimestus, juurekanalite meditsiiniline puhastamine ning täitmine. Kvaliteetne kanali täitmine on hamba tuleviku tervise põhjus, sest tihti on pereodontiidi tekke põhjuseks  halvasti ravitud juurekanalid. Pulpiidi (juurekanalite) raviks meie hambaravis kasutatakse kaasaaegset meetodit – kanali täitmine kautšukitaolise ainega. Peab alati mõistma, et juured on kõige olulisem hamba osa, mis on vajalik  vundament hilisemaks kunsthamba ehitamiseks, milleks on olemas erinevad võimalused.  Kordame, et  on väga oluline puhastada, desinfitseerida ning täita juurekanal otsast lõpuni. Meetod on ohutu  ja efektiivne, arvestades kaasaaegseid tehnoloogiaid.  Vananenud proteese ja lagunenud täidised saab korduvalt vahetada, seega juurekanalite ravile pöörame suurt tähelepanu.

Periodontiidi ravi (sh varem ravitud kanalid)

Kahjuks tuleb vahest praktikas ette juhtumeid, kui ravitud hammas hakkab valutama söögi ajal, reageerib külma ja sooja peale või ilmub ebameeldiv lõhn – juurepõletiku sümptomid. Vahest on see patsiendi viga, et ta pole õigeaegselt pöördunud hambaarsti juurde  või on põhjus  varemteostatud ravis, mis ei olnud teostatud rahuldavalt.  Ei tasu hakata kiirustama sellise hamba eemaldamisega. Kaasaaegse endodontias (juureravis) on meetmeid ja ravimeid, mis aitavad säilitada ka selliseid hambaid, loomulikult ei tähenda see seda, et päästa saab kõiki hambaid, kuid ärge kiirustage hammaste eemaldamisega.

Juureravi hinnad sõltuvad kahjustuse ulatusest ning võivad varieeruda.

Broneeri aeg konsultatsioonile!