Juureravi

Mis on juureravi?

Hambaaugud, -traumad või igemehaigused võivad põhjustada põletikku hamba juuretipus, mis tekitab hambale pöördumatuid kahjustusi. Tänapäeval on võimalik hoolika juureravi abil hammas päästa. Juureravi käigus avatakse juurekanal, puhastatakse ja desinfitseeritakse see ning sisestatakse puhastatud kanalisse täiteaine. Juureravi lõpus taastatakse hambakroon.

Mis juhtudel on vaja juureravi?

Juhul, kui kaariese protsess on jõudnud pulpiidini (hambanärvini), tekib juureravi vajadus ehk niinimetatud hambanärvi eemaldamine koos juurekanalite puhastamisega ja täitmisega. Siin on põhiliseks edufaktoriks, mis mõjutab hamba tulevikku, korralik kanali täitmine.

Vanasti kasutati hamba närvipõletiku (pulpiidi) raviks arseeni. See  jäeti mitmeks päevaks närvi peale, misjärel eemaldati närvi jäägid ja täideti juurekanalid.

Praegusel ajal on võimalik hambaravi isegi vaid ühe külastusega. Kuid olenevalt näiteks põletiku mahust võib arst siiski soovitada mitut külastust. Selleks tehakse efektiivne tuimestus, puhastatakse meditsiiniliselt juurekanalid ning nad täidetakse.

Mis on periodontiit?

Periodontiit saab alguse õigel ajal mitte ravitud kaariese korral, mille tulemusena on tekkinud juurenärvi põletik.

Kuidas ravitakse juurekanaleid?

Meie hambaravis kasutatakse pulpiidi  ehk juurekanalite raviks kaasaaegset meetodit – kanali täitmine kautšukitaolise ainega.

Oluline on mõista, et juured on kõige olulisem hamba osa. Need on vajalikuks vundamendiks hilisemaks kunsthamba ehitamiseks, kui selline vajadus peaks tekkima. Seetõttu on väga oluline, et juurekanal korralikult puhastatakse, desinfitseeritakse ning täidetakse otsast lõpuni.

Kas juureravi on ohutu?

Meetod on ohutu  ja efektiivne, arvestades kaasaaegseid tehnoloogiaid.  Kusjuures ka vananenud proteese ja lagunenud täidised saab korduvalt vahetada. Seetõttu pöörame juurekanalite ravile suurt tähelepanu.

Periodontiidi ravi (sh varem ravitud kanalid)

Kahjuks tuleb vahest praktikas ette juhtumeid, kui ravitud hammas hakkab valutama söögi ajal, reageerib külma ja sooja peale või ilmub ebameeldiv lõhn – juurepõletiku sümptomid. Vahest on see patsiendi viga, et ta pole õigeaegselt pöördunud hambaarsti juurde või on põhjus varem teostatud hambaravis, mis ei olnud rahuldavalt teostatud.  Ei tasu hakata kiirustama sellise hamba eemaldamisega. Kaasaaegse endodontias (juureravis) on meetmeid ja ravimeid, mis aitavad säilitada ka selliseid hambaid, loomulikult ei tähenda see seda, et päästa saab kõiki hambaid.

Mis on juureravi hind?

Juureravi hinnad sõltuvad kahjustuse ulatusest, mistõttu on selle protseduuri hind varieeruv.

Broneeri aeg konsultatsioonile!