fbpx

Ühe-etapiline implantatsioon

Viimase põlvkonna ühe-etapiline, kompleksne implantatsioon. Kohene koormamine.

Kohese koormamisega ühe-etapiline implantatsioon on tänapäevane, implantaatidele tuginev proteesimismeetod lõualuu kriitilise atroofia, kaugelearenenud parodontoosi või hammaste pikaajalisest puudumisest tingitud oklusiooni muutuse korral. Tehnoloogia peamine eelis seisneb selles, et luuplastika vajadus puudub 100% juhtudest. Protsess  hõlmab titaanjuurte implanteerimist luu keskossa ja sügavatesse basaalkihtidesse, mis ei allu resorptsioonile ega põletikule. See on ideaalne lahendus närimisfunktsioonide ja esteetilise välimuse kiireks taastamiseks juhul, kui puuduvad 3 või enam järjestikkust hammast, samuti lõualuu adentia puhul. Proteesikonstruktsioon paigaldatakse koheselt ning patsient saab endale paari päeva jooksul hambad, mis võimaldavad elust täiel rinnal osa saada.

Mis on „all on 4, all on 6“?

See on tehnoloogia, kus ühe etapina fikseeritakse implantaadid ja koheselt paigaldatakse ka protees. Klassikalisel implanteerimisel titaanjuured “kruvitakse” alveolaarses luus ettevalmistatud pessa.  „All on 4, all on 6“ tehnoloogiat kasutades fikseeritakse implantaadid kõvale kortikaalpinnale, implantantide „juured“ on pikemad kui standardsetel mudelitel ja on varustatud agressiivsete keermetega, mis aitavad implantaati atraumaatiliselt paigaldada ning  võimaldavad selle stabiilselt luu külge kinnitada.

Tehnoloogia eelised:

 • implantaatide fikseerimine ja proteeside paigaldamine toimub ühes etapis
 • implantaate saab paigaldada ekstraheeritud hamba pessa
 • luud ei pea juurde kasvatama
 • implanteerimine on võimalik ka erinevate lõualuu komplikatsioonide korral – luumahu kriitilise puudumise või kroonilise parodontiidi juhtumitel
 • lühike raviaeg - implantaatide fikseerimisest proteesimiseni kulub 1-2 päeva
 • minimaalne vastunäidustuste risk
 • kiire osteointegratsioon
 • implantaatide suur primaarne stabiilsus
 • protees toimib splindistruktuurina, mis ühendab implantaadid ühte süsteemi, stabiliseerides need ja välistades nihke isegi tugeva närimiskoormuse korral
 • minimaalne organismi tagasilükkamise oht
 • kiire rehabilitatsioon
 • ulatuslikud proteesimisvõimalused
 • implantaate on võimalik paigaldada eakatele, nõrgenenud tervisega ja ka mitmesuguseid raskeid haigusi põdevatele patsientidele - hästi hallatud diabeet, HIV, hepatiit jne

Näidustused ja vastunäidustused

„All on 4, all on 6“ implantatsiooni näidustus on osaline või täielik adentia, millega kaasnevad järgmised probleemid:

 • parodontiit hammaste suure liikuvusega
 • tõsine igemekontuuri langus ja hambajuurte paljastumine
 • luukoe progresseeruv atroofia
 • osteoplastika ei ole võimalik või on osutunud ebaotstarbekaks
 • vajadus hambumus kiiresti taastada
 • eemaldatavad või püsiproteesid on mingil põhjusel vastuvõetamatud

NB! Implantatsiooni ei teostata rasedatele, samuti halvasti hallatud diabeedi, hemofiilia, raske immuunpuudulikkuse, onkoloogiliste ja kardiovaskulaarsete patoloogiate korral.

Ravi etapid:

 • Konsultatsioon – patsiendi ülevaatus, küsitlus ja informeerimine, implantatsioonisüsteemi ja selle paigaldamise meetodi valik

 • Diagnostika - terviklik uuring (ortopantomogramm, CT koos 3d - tomograafiaga). Hammaste ja igemete ravi (vajadusel), kogu suu puhastamine, 3D-operatsiooni planeerimine.

 • Implantaatide paigaldamine.

 • Proteesimine. 1-2 päeva jooksul kinnitatakse implantaatidele individuaalselt patsiendi jaoks valmistatud adaptiivne protees. Püsiprotees paigaldatakse 6 kuu pärast.

Kompleksse implantatsiooni tehnoloogia „All on 4, all on 6“ on läbi teinud palju muudatusi ja on tänapäeval üks tõhusamaid lahendusi implantaatidel tuginevate proteeside paigaldamiseks keeruliste kliiniliste juhtumite korral. Titaanjuured asetatakse nurga all külgmiste tsoonide optimaalse luutiheduse ja -mahuga aladele. Kaldega fikseerimine suurendab kunstliku juure ja luukoe kontaktpinda ning võimaldab implantaadi kindlalt paigaldada närve ja põskkoobast kahjustamata.

Ühe hambarivi kohta on vaja 4-6 implantaati. See meetod on adentia puhul ainus usaldusväärne hammaste taastamise tehnoloogia mis ei vaja olemasoleva luumahu suurendamist.

„All on 4, all on 6“ meetodi kohaselt on kindlasti vajalik ümberproteesimine, ehk püsiva ortopeedilise konstruktsiooni paigaldamine pärast titaanijuurte täielikku luupinda kinnitumist (umbes 6 kuu möödudes).

Protsess implantaatide fikseerimisest proteeside paigaldamiseni:

 • Implantaadid paigaldatakse kohe pärast hammaste väljatõmbamist.
 • Metallo-plastmassist protees valmistatakse järgmisel päeval pärast operatsiooni.
 • Proteesimine – proteesid kinnitatakse kruvidega implantaatide külge
 • Hambaproteesi asendi korrigeerimine maksimaalselt mugavaks.

Kogu ravi alates implantaatide fikseerimise hetkest kuni metallo-plastmassist valmistatud ajutise proteesi paigaldamiseni võtab aega 1-2 päeva.

Titaankaar koormab lõualuu ühtlaselt, ühendab implantaadid ühte süsteemi ja  tagab kõrge  stabiilsuse ning kiire osteointegratsiooni. Tänu kruvidega fikseerimisele saab konstruktsiooni hõlpsasti eemaldada implantaate kahjustamata, korrigeerida ja uuesti paigaldada või uuesti proteesida.

Miks meid valida

Head põhjused, miks meid valida

Oleme kvaliteetne hambaravi ning meil on eraldi operatsiooniruum keeruliste protseduuride jaoks. Kohapeal on ka röntgendiagnostika võimalus.

Ühe-etapilise ravimeetodiga on meil üle saja õnneliku patsiendi aastas. Arst täiendab end pidevalt, et olla tipptasemel.

Happy Smile Hambaravi on üks esimestest hambaravidest Eestis, kes tegeleb terve lõualuu rehabilitatsiooniga kohese koormamisega ehk peale implantaatide paigaldust järgmisel päeval fikseeritakse hambaprotees. Tavapäraselt paigaldab arst implantaadid ja kinnitab proteesi alles kuus kuud hiljem. Sellisel juhul ei ole tegemist kohese koormamisega.

Dr. Sergey Zhzhonov

Olen lapsepõlvest saadik unistanud inimeste aitamisest ja päästmisest. Juba põhikooli lõpus mõistsin, et minu kutsumus on olla hambaarst, sest see elukutse ühendab mõlemad minu unistused.

Hambaarstitöö juures meeldib mulle, et iga klient on erinev ning igaühele on võimalik läheneda personaalselt. Mulle meeldib aidata inimesi ja näha, kuidas nende naeratus muutub; meeldib õnnelik ja rahulolev klient kui tema probleemid on lahendatud ja valu on kadunud. Armastan naeratavaid kliente.

“Olen juba aastaid käinud nii Iisraelis kui Saksamaal  selleks, et õppida uut meetodit – ”Hambad ööpäevaga”. Igal meetodil on oma vastunäidustused ning riskid, sellepärast aitab konsultatsioon patsiendil kõigest aru saada ja teha informeeritud otsus.”

 

Soovin oma patsientidele tervet ja ilusat naeratust!

Kliendid meist

Mida meie kliendid meist räägivad

Broneeri aeg konsultatsioonile!