Hammaste valgendamine

Hambaemaili värv on väga individuaalne ja meile looduse poolt antud. Samas hambaemail tumeneb aastatega. Hammaste kauni valge värvuse muutuse põhjuseid võib olla erinevaid: geneetiline soodumus, vanusest tingitud muutused organismis, toidus ja joogivees sisalduvad ained, liigne tubaka, tee ja kohvi tarbimine jpm.

Tihtipeale ei piisa kodukasutamiseks mõeldud vahenditest, et hammaste valget värvust taastada ning siinkohal tulevad appi spetsialistid ning professionaalne hammaste valgendamine.

Hammaste valgendamiseks kasutame fotovalgust ja endovalgendamise protseduuri.

Mis on endovalgendamine?

Endovalgendamise käigus täidetakse hammas seestpoolt valgendava massiga ning enamasti kasutatakse seda meetodit surnud hamba puhul, mille värvipigment elusatest hammastest erineb.

Mis on fotovalgendus?

Elusate hammaste kiireim ja efektiivseim valgenduse meetod on fotovalgendus. Fotovalgenduse abil on võimalik hambad üle kümne tooni võrra heledamaks muuta, see on kiire ning hammastele ohutu. Enamik patsiente ongi valgendamise abil saavutanud suurepäraseid tulemusi. Tulemus võib varieeruda sõltuvalt hammaste plekkidest, emaili paksusest, vanusest ja harjumustest.

Kas hammaste valgendamine on hammastele ohutu?

Kui hambad ja igemed on heas seisukorras, pole protseduur hammastele ohtlik. Erinevad katsed on näidanud, et selline hammaste valgendamine on ohutu nii hammastele kui ka igemetele.

Kas valgendamisprotseduuril on mingeid kõrvaltoimeid?

Tavaliselt on protsess valutu. Mõnedel patsientidel võib hammaste valgendamise ajal või pärast seda tekkida hammaste tundlikkus. Kliinilised katsed näitavad, et enamus patsientidel ei suurene tundlikkus. Osadel see koguni väheneb. Tavaliselt mööduvad kõrvaltoimed paari päeva jooksul. Kui probleemid siiski esinevad maini seda julgelt arstile, kes saab Sulle soovitada tooteid, mis leevendavad hammaste tundlikkust.

Kui kaua tulemus püsib?

Hammaste valgendamise tulemus ja vastupidavus varieeruvad sõltuvalt Sinu hammaste struktuurist ning isiklikust hügieenist ja toitumisharjumustest. Heade hügieeniharjumuste järgimine – hammaste harjamine, hambaniidiga puhastamine ja hammaste regulaarne (1-2 korda aastas) puhastamine kliinikus (soodapuhastus) tagab Sulle püsiva särava naeratuse.

Broneeri aeg konsultatsioonile!