Hamba täidised ehk plommid

Miks tuleb ravida kaariest kohe?

Kui õigeaegselt ei hakata kaariest ravima, siis hakkab see levima ja võib põhjustada pulpiidi ja periodontiiti teket. See omakorda võib kaasa tuua aga koguni hamba eemaldamise.

Kuidas kaariest ravitakse?

Kaariese hambaravi algab rikutud hambakihtide eemaldamisega. Seejärel toimub nende eemaldatud kihtide täitmine täitematerjalidega. Kaasaaegne hambaravi nõuab, et hamba täidised oleksid kõrge kvaliteediga ning tugevad.

Happy Smile Hambaravi kasutab ainult kaasaaegseid materjale, mis täielikult rahuldavad eespool nimetatud nõudeid. Lisada võib ka seda, et kaasaaegsed täitematerjalid on oma tugevusega võrreldavad hamba emailiga ning kivistumise tõmbepinge on sarnane oma hamba tugevusega. Seega tänapäeval esineb paigaldatud täidise väljalangemist väga harva.

Hambatäidised ehk plommid hambaravis

Täidis on viis, kuidas hambakatust kahjustatud hammas taastatakse oma normaalse funktsiooni ja kujuga. Kui hambaarst paneb sulle täidise, eemaldab ta kõigepealt lagunenud hambamaterjali, puhastab kahjustatud piirkonna ja täidab seejärel puhastatud õõnsuse täitematerjaliga.

Sulgedes ruumid, kuhu bakterid võivad siseneda, aitab täidis vältida ka edasist lagunemist.

Milliseid hambaplomme kasutatakse?

Täitematerjali valik sõltub patsiendi individuaalsetest näitajatest. Oma töös kasutame valguskõvastuvaid täidiseid.

Milline hambaplomm on parim?

Ei ole ühte tüüpi plommi, mis oleks ühtviisi parim kõigile. Sinu jaoks sobivaim hambatäidis sõltub parandamist vajava hamba kahjustuse ulatusest ning sellest, kas sul on allergia teatud materjalide vastu. Aga ka suu piirkonnast, kuhu täidist lisatakse ja lõpuks ka täidise maksumusest.

Kui soovid lisainfot, miks Sulle just seda sorti hambaplomm soovitakse panna, küsi julgelt arstilt lisainfot.

Broneeri aeg konsultatsioonile!