Proteesimine

Proteesimine aitab taastada puuduvaid, defektseid, lõhutud või suure kaariesekahjustusega hambaid. Paigaldada võib nii üksikuid kroone kui ka mitmest ühikust koosnevaid hambaproteese.

Meie  kliinikus kasutatakse ainult bioloogiliselt ühtivaid tehnoloogiaid ja ainult kõige kaasaaegsemaid materjale, mille puhul puuduvad allergilised reaktsioonid, igemepõletikud ja metalli maitse suus.

Meie garanteerime kõikide proteesimistööde läbiviimist kõrgtasemel!

Proteesimine implantaatidel

Implantaatidele paigaldatakse proteetiline restauratsioon individuaalselt valitud konstruktsioonidega. Kroon kinnitub kunsttoele – implantaat, mida fikseeritakse luus ja seega kõrval paiknevad hambad ei saa kahjustatud. Mida rohkem hambaid on puudu, seda rohkem implantaate peab paigaldama ja siis nende peale kinnitama kroone.

Büügelproteesimine

Valmistatakse nii eraldi, kui ka metallokeraamiliste kroonide kombinatsioonis. Büügelprotees on suust ärakäiv protees ehk partsiaalprotees. Ta koosneb plastmass hammast, kunst igemest, metallist karkassist, mis on nähtamatu ja kaarest. Protees kinnitatakse naaberhammastele metallklambrite ja nn lebamite abil. Proteesid fikseeritakse väga kindlalt. Nendega harjutakse mitu korda kiiremini, kui teiste suustärakäivate proteesidega. Neid ei ole vaja ära võtta ööseks, puhastatakse kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Juhul kui Teil puuduvad mälumishambad, pole võimalust paigaldada kroone, Te ei soovi paigaldada implantaate või on vastunäidustus nende paigaldamiseks, siis büügelprotees saab lahendada puuduvate hammaste probleemi.

Metallokeraamilised kroonid

Metallokeraamilised kroone kasutatakse nii eraldi seisvate hammastele, kui ka metallokeraamilise sildproteesina, kui puudub üks hammas või rohkem. Tavaliselt metallokeraamilised kroonid paigaldatakse lagunenud hammastele, mis tugevdatakse tihvtidega või tihvtköntpanusega. Samuti on selliste kroonide abil võimalik muuta hammaste värvi ja kuju ning asendada puuduvaid hambaid. Neid kasutatakse laialt ja saavutatakse pikaajaline ja turvaline tulemus.

Ajutised kroonid

Meie patsiendid ei lahku meilt ilma ajutise kroonita ja saavad alustada proteesimist ilma oma elu muutmata. Ajutised kroonid valmistatakse samal visiidil ja patsiendid kannavsd neid hamba töötlemise hetkest kuni püsikonstruktsiooni fikseerimiseni.

Täiskeraamilised kroonid

Metallivabad konstruktsioonid valmistatakse eriti tugevast portselanist ilma metallkarkassita, mis annab lõpptulemusele hea esteetilise välimuse. Täiskeraamikast valmistatakse kroonid (hammas lihvitakse täielikult) ja laminaadid (lihvitakse ainult hamba esipind).

Kroonidel on väga loomulik välimus. Tänu sellele, et puudub metallist karkass, laseb kroon valgust läbi ja hammas omab loomulikku läbipaistvust. Kroonid kinnitatakse kaasaaegsete adhesiividega.  See garanteerib Teile loomulike hammaste täieliku imitatsiooni.

Valatud tihvtkönt

Üks variantidest säilitada väga lagunenud hammas. Selleks, et taastada selline hammas krooniga on vajalik tugev alus, millele kroon toetatakse ja kinnitatakse, selleks ongi valatud tihvtkönt.

Suust eemaldatavad proteesid, plaatproteesid

Suust eemaldatavad plaatproteesid on ette nähtud nii mälumisfunktsiooni taastamiseks kui ka esteetika parandamiseks. Need koosnevad kunsthammastest, mis valitakse sobiva kuju ja värviga ja kinnitatakse kunstigeme peale, mis oma värviga läheb kokku patsiendi igemega. Sellised proteesid kinnitatakse naaberhammastele klambritega. Juhul kui hambad puuduvad, siis plaatprotees kinnitub tänu  imemisvõimele. Antud juhul proteesi fikseerimine ei ole väga kindel, kuid seda annab parandada implantaatide paigaldamisega, mis paiknevad luus ja ka igeme peal, lõppedes pisikeste nuppudega, mis tulevikus jäävad proteesi alla.

Konsultatsiooni käigus hindab arst Teie hammaste olukorda ning soovitab kroonide materjali ja koostab raviplaani koos tähtaegade ja hindadega.

Juhul kui Teil on veel lisaküsimusi proteesimise kohta, võtke meiega ühendust või broneerige aeg. Meil on hea meel näha Teid meie hambaravis.

Broneeri aeg konsultatsioonile!