Proteesimine

Proteesimine aitab taastada puuduvaid, defektseid, lõhutud või suure kaariesekahjustusega hambaid. Paigaldada võib nii üksikuid kroone, kui ka mitmest ühikust koosnevaid hambaproteese.

Meie  kliinikus kasutatakse ainult bioloogiliselt ühtivaid tehnoloogiaid ja kõige kaasaaegsemaid materjale, mille puhul puuduvad allergilised reaktsioonid, igemepõletikud ja metalli maitse suus.

Garanteerime Sulle kõikide proteesimistööde läbiviimist kõrgtasemel!

Proteesimine implantaatidel

Implantaatidele paigaldatakse proteetiline restauratsioon individuaalselt valitud konstruktsioonidega. Kroon kinnitub kunsttoele – implantaadile, mis fikseeritakse luus ja seega kõrval paiknevad hambad ei saa kahjustatud.

Büügelprotees

Valmistatakse nii eraldi, kui ka metallokeraamiliste kroonidega kombinatsioonis. Büügelprotees on suust ära käiv partsiaal- ehk osaline protees. See koosneb plastmasshambast, kunstigemest ja nähtamatust metallist karkassist ning kaarest. Protees kinnitatakse naaberhammastele metallklambrite ja nn lebamite abil. Proteesid fikseeritakse väga kindlalt.

Nendega harjutakse mitu korda kiiremini, kui teiste suust ära käivate proteesidega. Neid ei ole vaja ära võtta ka ööseks. Büügelproteeside puhastamine on nagu tavapärane hammaste hooldus – hommikul ja õhtul.

Büügelproteesid sobivad väga hästi Sulle, kui Sul puuduvad mälumishambad, pole võimalust paigaldada kroone, Sa ei soovi paigaldada implantaate või on vastunäidustus nende paigaldamiseks.

Metallokeraamilised kroonid

Metallokeraamilisi kroone kasutatakse nii eraldi asetsevatele hammastele, kui ka metallokeraamilise sildproteesina, kui puudub üks või rohkem hammast. Tavaliselt paigaldatakse metallokeraamilised kroonid lagunenud hammastele, mis tugevdatakse tihvtidega või tihvtköntpanusega. Samuti on selliste kroonide abil võimalik muuta hammaste värvi ja kuju ning asendada puuduvaid hambaid. Need on laialt kasutatavad, sest nendega saavutatakse pikaajaline ja turvaline tulemus.

Ajutised kroonid

Suuremaid hambatöid tehes võid olla mureta, sest paigaldame kõigile klientidele vajadusel ajutised kroonid. Seega saad Sa proteesimise tööde ajal muretult igapäevaelu edasi elada. Ajutised kroonid valmistatakse samal visiidil ja patsiendid kannavad neid hamba töötlemise hetkest kuni püsikonstruktsiooni fikseerimiseni.

Täiskeraamilised kroonid

Metallivabad konstruktsioonid valmistatakse eriti tugevast portselanist ilma metallkarkassita, mis annab lõpptulemusele hea esteetilise välimuse. Täiskeraamikast valmistatakse kroone (hammas lihvitakse täielikult) ja laminaate (lihvitakse ainult hamba esipind).

Kroonidel on väga loomulik välimus. Tänu sellele, et puudub metallist karkass, laseb kroon valgust läbi ja hammas omab loomulikku läbipaistvust. Kroonid kinnitatakse kaasaaegsete adhesiividega.  See garanteerib Sulle loomulike hammaste täieliku imitatsiooni.

Valatud tihvtkönt

Selle puhul on tegemist ühe võimalusega, kuidas säilitada väga lagunenud hammas. Selleks, et taastada selline hammas krooniga on vajalik tugev alus, millele kroon toetatakse ja kinnitatakse. Just seda funktsiooni tihvtkönt täidabki.

Suust eemaldatavad proteesid, plaatproteesid

Suust eemaldatavad plaatproteesid on ette nähtud nii mälumisfunktsiooni taastamiseks kui ka esteetika parandamiseks. Need koosnevad kunsthammastest, mis valitakse sobiva kuju ja värviga ja kinnitatakse kunstigeme peale, mis oma värviga läheb kokku patsiendi igemega. Need proteesid kinnitatakse naaberhammastele klambritega.

Juhul kui hambad puuduvad, siis plaatprotees kinnitub tänu imemisvõimele. Antud juhul proteesi fikseerimine ei ole väga kindel, kuid seda annab parandada implantaatide paigaldamisega, mis paiknevad luus ja ka igeme peal, tippnedes pisikeste nuppudega, mis tulevikus jäävad proteesi alla.

Konsultatsiooni käigus hindab arst Sinu hammaste olukorda ning soovitab kroonide materjali ja koostab raviplaani koos tähtaegade ja hindadega.

Juhul kui Sul on veel lisaküsimusi proteesimise kohta, võta meiega julgelt ühendust või broneeri aeg.

Broneeri aeg konsultatsioonile!