Kirurgilised hambaraviteenused
Kirurgilised hambaraviteenused, tarkusehamba eemaldamine
Suurema hambavigastuse korral või trauma tagajärjel võib osutuda vajalikuks hammaste, näiteks tarkusehamba kirurgiline eemaldamine.
Kas hamba välja tõmbamine on valus?
Tänu tuimestusele on hamba eemaldamine valutu protseduur põhjustades vaid minimaalset ebamugavust.
Kas ja miks tarkusehammas eemaldada?
Tarkusehamba eemaldamine võib olla vajalik siis, kui ebakorrektselt lõikunud tarkusehambast on tekkinud põletik või hamba lõikumine on raskendatud. Tarkusehamba eemaldamise vajalikkuse otsustab spetsialist.
Üldiselt me ei soovita liiga kergekäeliselt tarkusehammast eemaldada. Eriti kui nad on terved, täielikult välja tulnud, õige asetusega ja neid on igapäevase suuhügieeni käigus võimalik ka puhastada.
Siiski on kordi, mil tarkusehammastel pole siiski ruumi korralikult kasvada ja see võib põhjustada probleeme. Välja tulevad tarkusehambad võivad lõualuus kasvada erinevate nurkade all, mõnikord isegi horisontaalselt.
Tarkushammastega kaasnevad sagedasemad probleemid:
> Tarkushammas on igeme all täielikult peidus. Kui tarkushammas ei suuda normaalselt igemest väljuda/lõikuda, jäävad nad lõualuusse lõksu. Mõnikord võib see põhjustada põletikku või koguni tsüsti teket, mis võib kahjustada teiste hammaste juuri või isegi lõualuud.
> Lõikuvad osaliselt läbi igemete. Kuna seda piirkonda on raske näha ja puhastada, loovad tarkusehambad, mis osaliselt igeme on läbinud, läbikäigu, mis võib muutuda igemehaigusi ja suuõõne nakkust põhjustavate bakterite magnetiks.
> Kui tarkusehammastel pole piisavalt ruumi, et õigesti väljuda, võivad nad läheduses asuvaid hambaid koormata, kahjustada ja muuta hammaste asetust.
Seega on tarkusehamba eemaldamine sageli vajalik kui sellega kaasneb valu, alumise viimase hamba taga asuvate pehmete kudede korduv nakatumine, vedelikuga täidetud kotid (tsüstid), kasvajad, lähedal asuvate hammaste kahjustus, igemehaigused ja ulatuslik hammaste lagunemine.
Hammaste laserravi
See on kõige kiirem, efektiivsem ja steriilsem meetod hambaravi kirurgilistel toimingutel. Enamus juhtudel vereta, väga täpne ja pehme, kudesid säästev ning suurel määral vähendab operatsioonijärgset ebamugavuse tunnet ja stressi.
Operatsiooni ajal puudub desinfitseerimise vajadus, sest laseroperatsiooni ajal ei puuduta instrument kudesid. Patsiendil puudub stressitunne, sest ta ei näe traditsioonilist skalppelli ning laserkiirgus hermetiseerib veresooned kokkupuute kohas, mis võimaldab teostada lõikust praktiliselt vereta.
Laseroperatsiooni järel toimub väga kiire taastumine – mitu korda kiiremini võrreldes tavaoperatsiooniga skalpelli abil.
Laseri kasutamine võimaldab teostada väga peenelt pindade töötlemist ilma lisakudede mahavõtmist. Laserkiirgus tapab patoloogilist mikrofloorat, mis tähendab patsiendi jaoks, et ta ei pea kaua aega hambaravitoolis istuma, sest suuõõs jääb steriilseks ja ei vaja pikaajalist desinfitseerimist.
Lisaks hammaste ja igemete olukorra parandamisele on laseritest abi ka herpese, stomatiidi, alveoliidi ja perikonororiiti ravis.
Laserravi abil on võimalik teostada ka keelekida või huule frenuloplastikat.