Proteesimine

 

Proteesimine aitab taastada puuduvaid, defektseid, lõhutud või suure kaariesekahjustusega hambaid. Paigaldada võib nii üksikuid kroone kui ka mitmest ühikust koosnevaid hambaproteese.

Meie  kliinikus kasutatakse ainult bioloogiliselt ühtivaid tehnoloogiaid ja ainult kõige kaasaaegsemaid materjale, mille puhul puuduvad allergilised reaktsioonid, igemepõletikud ja metalli maitse suus.

Meie garanteerime kõikide proteesimistööde läbiviimist kõrgtasemel:

Metallokeraamilised kroonid

Metallokeraamilised kroone kasutatakse nii eraldi seisvate hammastele, kui ka metallokeraamilise sildproteesina, kui puudub üks hammas või rohkem. Tavaliselt metallokeraamilised kroonid paigaldatakse lagunenud hammastele, mis tugevdatakse tihvtidega või tihvtköntpanusega. Samuti on selliste kroonide abil võimalik muuta hammaste värvi ja kuju ning asendada puuduvaid hambaid. Neid kasutatakse laialt ja saavutatakse pikaajaline ja turvaline tulemus.

 

Täiskeraamilised kroonid

Metallivabad konstruktsioonid valmistatakse eriti tugevast portselanist ilma metallkarkassita, mis annab lõpptulemusele hea esteetilise välimuse. Täiskeraamikast valmistatakse kroonid (hammas lihvitakse täielikult) ja laminaadid (lihvitakse ainult hamba esipind).

Kroonidel on väga loomulik välimus. Tänu sellele, et puudub metallist karkass, laseb kroon valgust läbi ja hammas omab loomulikku läbipaistvust. Kroonid kinnitatakse kaasaaegsete adhesiividega.  See garanteerib Teile loomulike hammaste täieliku imitatsiooni.

 

Proteesimine implantaatidel

Implantaatidele paigaldatakse proteetiline restauratsioon individuaalselt valitud konstruktsioonidega. Kroon kinnitub kunsttoele – implantaat, mida fikseeritakse luus ja seega kõrval paiknevad hambad ei saa kahjustatud. Mida rohkem hambaid on puudu, seda rohkem implantaate peab paigaldama ja siis nende peale kinnitama kroone.

 

Büügelproteesimine

Valmistatakse nii eraldi, kui ka metallokeraamiliste kroonide kombinatsioonis. Büügelprotees on suust ärakäiv protees ehk partsiaalprotees. Ta koosneb plastmass hammast, kunst igemest, metallist karkassist, mis on nähtamatu ja kaarest. Protees kinnitatakse naaberhammastele metallklambrite ja nn lebamite abil. Proteesid fikseeritakse väga kindlalt. Nendega harjutakse mitu korda kiiremini, kui teiste suustärakäivate proteesidega. Neid ei ole vaja ära võtta ööseks, puhastatakse kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Juhul kui Teil puuduvad mälumishambad, pole võimalust paigaldada kroone, Te ei soovi paigaldada implantaate või on vastunäidustus nende paigaldamiseks, siis büügelprotees saab lahendada puuduvate hammaste probleemi.

 

 Ajutised kroonid

Meie patsiendid ei lahku meilt ilma ajutise kroonita ja saavad alustada proteesimist ilma oma elu muutmata. Ajutised kroonid valmistatakse samal visiidil ja patsiendid kannavsd neid hamba töötlemise hetkest kuni püsikonstruktsiooni fikseerimiseni.

 

Valatud tihvtkönt  – on üks variantidest säilitada väga lagunenud hammas. Selleks, et taastada selline hammas krooniga on vajalik tugev alus, millele kroon toetatakse ja kinnitatakse, selleks ongi valatud tihvtkönt.

 

Suust eemaldatavad proteesid, plaatproteesid

Suust eemaldatavad plaatproteesid on ette nähtud nii mälumisfunktsiooni taastamiseks kui ka esteetika parandamiseks. Need koosnevad kunsthammastest, mis valitakse sobiva kuju ja värviga ja kinnitatakse kunstigeme peale, mis oma värviga läheb kokku patsiendi igemega. Sellised proteesid kinnitatakse naaberhammastele klambritega. Juhul kui hambad puuduvad, siis plaatprotees kinnitub tänu  imemisvõimele. Antud juhul proteesi fikseerimine ei ole väga kindel, kuid seda annab parandada implantaatide paigaldamisega, mis paiknevad luus ja ka igeme peal, lõppedes pisikeste nuppudega, mis tulevikus jäävad proteesi alla.

 

Konsultatsiooni käigus hindab arst Teie hammaste olukorda ning soovitab kroonide materjali ja koostab raviplaani koos tähtaegade ja hindadega.

 

Juhul kui Teil on veel lisaküsimusi proteesimise kohta, võtke meiega ühendust või broneerige aeg siin. Meil on hea meel näha Teid meie hambaravis.

 

Proteeside hinnad

Proteesikonsultatsioon koos diagnostilise menetlusega
42€
Silikoonjäljend
18€
Alginaatjäljend
14€
Hambumusindeks, silikoon
9€
Valatud tihvtkönt
103€
Lisatihvt
23€
Täisvalukroon
116€
Täisvalukroon plastmassfassetiga
160€
Metallkeraamiline kroon
al 225€
Täiskeraamiline kroon
al 350€
Keraamiline kroon Circonium
al 400€
Portselantihvt
250€
Osaline plaatprotees 1-3 hammast/4 ja enam hammast
225/260€
Totaalprotees
300€
Büügelprotees
450€
Lihtne lukk
al 225€
Täpne Lukk
al 280€
Individuaallusikas
45€
Hambumuse määramine
30€
Oklusioonikape valmistamine
110€
Hammaste valikuline lihvimine
25€
Krooni tsementeerimine(tavaline)
6€
Krooni tsementeerimine klaasionomeeriga
13€
Krooni tsementeerimine komposiidiga
20€
Krooni tagasi tsementeerimine
20€
Krooni eemaldamine
al 14€
Ajutine direktne kroon
35€
Ajutine laborikroon
70€
Keraamiline laminaat
al 255€
Õlamassiga töö 1 ühik
30€
Tihvtköntpanus Zno krooni alla
255€
Valatud karkass plaatproteesile
110€
Tugevdusvõrk plaatproteesile
39€
Proteeside parandus
Proteesi ümberbaseerimine laboris
70€
Proteesi parandus jäljendiga
32€
Proteesi murru parandus
44€
Ühe hamba lisamine
32€
Kahe hamba lisamine
44€
Kolme hamba lisamine
32€

Arvuta näidiskuumakse

%